Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L70S63W-275
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L70S63W-275
Description
FLAT HEATPIPE 63W 8.1X3X70MM
DataSheet
ATS-HP-F6L70S63W-275 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L70S63W-275 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:2.756" (70.00mm)
  • Width:0.317" (8.05mm)
  • Height:0.118" (3.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C