Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L350S17W-378
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L350S17W-378
Description
FLAT HEATPIPE 17W 11.1X3.2X350MM
DataSheet
ATS-HP-F8L350S17W-378 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L350S17W-378 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:13.780" (350.00mm)
  • Width:0.435" (11.05mm)
  • Height:0.126" (3.20mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C