Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L250S25W-403
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L250S25W-403
Description
FLAT HEATPIPE 25W 10.7X4X250MM
DataSheet
ATS-HP-F8L250S25W-403 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L250S25W-403 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:9.843" (250.00mm)
  • Width:0.419" (10.65mm)
  • Height:0.157" (4.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C