Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F5L200S18W-218
Mfr. Part # :
ATS-HP-F5L200S18W-218
Description
FLAT HEATPIPE 18W 6.4X3X200MM
DataSheet
ATS-HP-F5L200S18W-218 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F5L200S18W-218 Tech Specifications
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:23.0W @ 200mm
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:7.874" (200.00mm)
  • Width:0.254" (6.44mm)
  • Height:0.118" (3.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C