Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F4L100S27W-186
Mfr. Part # :
ATS-HP-F4L100S27W-186
Description
FLAT HEATPIPE 27W 5.1X2.5X100MM
DataSheet
ATS-HP-F4L100S27W-186 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F4L100S27W-186 Tech Specifications
  • Attachment Method:Epoxy or Solder
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:34.2W @ 100mm
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:3.937" (100.00mm)
  • Width:0.201" (5.10mm)
  • Height:0.098" (2.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C