Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F5L250S35W-027
Mfr. Part # :
ATS-HP-F5L250S35W-027
Description
FLAT HEATPIPE 35W 2.5X8.2X250MM
DataSheet
ATS-HP-F5L250S35W-027 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F5L250S35W-027 Tech Specifications
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:21.0W @ 250mm
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:9.843" (250.00mm)
  • Width:0.323" (8.20mm)
  • Height:0.098" (2.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C