Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-D8L250S62W-149
Mfr. Part # :
ATS-HP-D8L250S62W-149
Description
ROUND HEATPIPE 62W 8X250MM
DataSheet
ATS-HP-D8L250S62W-149 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-D8L250S62W-149 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:9.843" (250.00mm)
  • Width:-
  • Height:-
  • Diameter:0.315" (8.00mm) OD
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C