Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L300S16W-336
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L300S16W-336
Description
FLAT HEATPIPE 16W 7.1X4.8X300MM
DataSheet
ATS-HP-F6L300S16W-336 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L300S16W-336 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:11.811" (300.00mm)
  • Width:0.278" (7.07mm)
  • Height:0.189" (4.80mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C