Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L250S19W-327
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L250S19W-327
Description
FLAT HEATPIPE 19W 7.2X4.5X250MM
DataSheet
ATS-HP-F6L250S19W-327 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L250S19W-327 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:9.843" (250.00mm)
  • Width:0.285" (7.23mm)
  • Height:0.177" (4.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C