Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-D7L500S25W-144
Mfr. Part # :
ATS-HP-D7L500S25W-144
Description
ROUND HEATPIPE 26W 7X500MM
DataSheet
ATS-HP-D7L500S25W-144 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-D7L500S25W-144 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:19.685" (500.00mm)
  • Width:-
  • Height:-
  • Diameter:0.276" (7.00mm) OD
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C