Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-D10L300S66W-170
Mfr. Part # :
ATS-HP-D10L300S66W-170
Description
ROUND HEATPIPE 67W 10X300MM
DataSheet
ATS-HP-D10L300S66W-170 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-D10L300S66W-170 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:11.811" (300.00mm)
  • Width:-
  • Height:-
  • Diameter:0.394" (10.00mm) OD
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C