Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F7L100S70W-016
Mfr. Part # :
ATS-HP-F7L100S70W-016
Description
FLAT HEATPIPE 70W 3.5X11.2X100MM
DataSheet
ATS-HP-F7L100S70W-016 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F7L100S70W-016 Tech Specifications
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:61.0W @ 100mm
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:3.937" (100.00mm)
  • Width:0.441" (11.20mm)
  • Height:0.138" (3.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C