Wakefield-Vette VC-106-82-3
Manufacturer :
Wakefield-Vette
Mfr. Part # :
VC-106-82-3
Description
STANDARD VAPOR CHAMBER 106X82X3M
Catalog
Thermal - Heat Pipes, Vapor Chambers
DataSheet
VC-106-82-3 PDF
Price is not available, please RFQ
VC-106-82-3 Tech Specifications
  • Series:VC
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Vapor Chamber
  • Attachment Method:Bolt On
  • Shape:Rectangular
  • Power - Cooling:150W
  • Thermal Resistance:0.140°C/W
  • Wick Type:-
  • Length:4.173" (106.00mm)
  • Width:3.228" (82.00mm)
  • Height:0.118" (3.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:40°C ~ 140°C