Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F5L100S38W-224
Mfr. Part # :
ATS-HP-F5L100S38W-224
Description
FLAT HEATPIPE 38W 6.2X3.5X100MM
DataSheet
ATS-HP-F5L100S38W-224 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F5L100S38W-224 Tech Specifications
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:-
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:3.937" (100.00mm)
  • Width:0.243" (6.18mm)
  • Height:0.138" (3.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C