Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L70S60W-251
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L70S60W-251
Description
FLAT HEATPIPE 60W 8.3X2.5X70MM
DataSheet
ATS-HP-F6L70S60W-251 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L70S60W-251 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:2.756" (70.00mm)
  • Width:0.326" (8.28mm)
  • Height:0.098" (2.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C