Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L150S42W-428
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L150S42W-428
Description
FLAT HEATPIPE 42W 10.3X4.7X150MM
DataSheet
ATS-HP-F8L150S42W-428 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L150S42W-428 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:5.906" (150.00mm)
  • Width:0.406" (10.31mm)
  • Height:0.185" (4.70mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C