Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L100S45W-292
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L100S45W-292
Description
FLAT HEATPIPE 45W 7.8X3.5X100MM
DataSheet
ATS-HP-F6L100S45W-292 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L100S45W-292 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:3.937" (100.00mm)
  • Width:0.305" (7.75mm)
  • Height:0.138" (3.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C