t-Global Technology TGVC-56-56-3.0-01
Manufacturer :
t-Global Technology
Mfr. Part # :
TGVC-56-56-3.0-01
Description
VAPOUR CHAMBER 56X56X3MM
Catalog
Thermal - Heat Pipes, Vapor Chambers
DataSheet
TGVC-56-56-3.0-01 PDF
Price is not available, please RFQ
TGVC-56-56-3.0-01 Tech Specifications
  • Series:TGVC
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Vapor Chamber
  • Attachment Method:Bolt On
  • Shape:Square
  • Power - Cooling:110W
  • Thermal Resistance:0.210°C/W
  • Wick Type:-
  • Length:2.205" (56.00mm)
  • Width:2.205" (56.00mm)
  • Height:0.118" (3.00mm)