Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L70S64W-283
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L70S64W-283
Description
FLAT HEATPIPE 64W 7.9X3.2X70MM
DataSheet
ATS-HP-F6L70S64W-283 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L70S64W-283 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:2.756" (70.00mm)
  • Width:0.311" (7.90mm)
  • Height:0.126" (3.20mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C