Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L300S21W-422
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L300S21W-422
Description
FLAT HEATPIPE 21W 10.4X4.5X300MM
DataSheet
ATS-HP-F8L300S21W-422 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L300S21W-422 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:11.811" (300.00mm)
  • Width:0.407" (10.35mm)
  • Height:0.177" (4.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C