Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L250S24W-367
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L250S24W-367
Description
FLAT HEATPIPE 24W 11.3X3X250MM
DataSheet
ATS-HP-F8L250S24W-367 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L250S24W-367 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:9.843" (250.00mm)
  • Width:0.443" (11.25mm)
  • Height:0.118" (3.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C