Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F4L250S11W-189
Mfr. Part # :
ATS-HP-F4L250S11W-189
Description
FLAT HEATPIPE 11W 5.1X2.5X250MM
DataSheet
ATS-HP-F4L250S11W-189 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F4L250S11W-189 Tech Specifications
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:13.7W @ 250mm
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:9.843" (250.00mm)
  • Width:0.201" (5.10mm)
  • Height:0.098" (2.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C