Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L300S16W-312
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L300S16W-312
Description
FLAT HEATPIPE 16W 7.5X4X300MM
DataSheet
ATS-HP-F6L300S16W-312 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L300S16W-312 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:11.811" (300.00mm)
  • Width:0.295" (7.49mm)
  • Height:0.157" (4.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C