Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-D5L300S25W-008
Mfr. Part # :
ATS-HP-D5L300S25W-008
Description
ROUND HEATPIPE 25W 5X300MM
DataSheet
ATS-HP-D5L300S25W-008 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-D5L300S25W-008 Tech Specifications
  • Shape:Round
  • Power - Cooling:38.0W @ 300mm
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:11.811" (300.00mm)
  • Width:-
  • Height:-
  • Diameter:0.197" (5.00mm) OD
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C