Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-D9.5L400S43W-161
Mfr. Part # :
ATS-HP-D9.5L400S43W-161
Description
ROUND HEATPIPE 44W 9.5X400MM
DataSheet
ATS-HP-D9.5L400S43W-161 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-D9.5L400S43W-161 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:15.748" (400.00mm)
  • Width:-
  • Height:-
  • Diameter:0.374" (9.50mm) OD
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C