Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-D10L100S199W-166
Manufacturer :
Advanced Thermal Solutions, Inc.
Mfr. Part # :
ATS-HP-D10L100S199W-166
Description
ROUND HEATPIPE 200W 10X100MM
Catalog
Thermal - Heat Pipes, Vapor Chambers
DataSheet
ATS-HP-D10L100S199W-166 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-D10L100S199W-166 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Heat Pipe
  • Attachment Method:Epoxy or Solder
  • Shape:Round
  • Power - Cooling:-
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:3.937" (100.00mm)
  • Width:-
  • Height:-
  • Diameter:0.394" (10.00mm) OD
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C