Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-D5L250S32W-124
Mfr. Part # :
ATS-HP-D5L250S32W-124
Description
ROUND HEATPIPE 32W 5X250MM
DataSheet
ATS-HP-D5L250S32W-124 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-D5L250S32W-124 Tech Specifications
  • Attachment Method:Epoxy or Solder
  • Shape:Round
  • Wick Type:Sintered
  • Length:9.843" (250.00mm)
  • Width:-
  • Height:-
  • Diameter:0.197" (5.00mm) OD
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C