Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L450S13W-371
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L450S13W-371
Description
FLAT HEATPIPE 13W 11.3X3X450MM
DataSheet
ATS-HP-F8L450S13W-371 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L450S13W-371 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:17.717" (450.00mm)
  • Width:0.443" (11.25mm)
  • Height:0.118" (3.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C