Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L500S12W-417
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L500S12W-417
Description
FLAT HEATPIPE 12W 10.6X4.2X500MM
DataSheet
ATS-HP-F8L500S12W-417 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L500S12W-417 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:19.685" (500.00mm)
  • Width:0.417" (10.60mm)
  • Height:0.165" (4.20mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C