Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L400S11W-274
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L400S11W-274
Description
FLAT HEATPIPE 11W 8.1X2.8X400MM
DataSheet
ATS-HP-F6L400S11W-274 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L400S11W-274 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:15.748" (400.00mm)
  • Width:0.320" (8.13mm)
  • Height:0.110" (2.80mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C