Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L450S13W-362
Manufacturer :
Advanced Thermal Solutions, Inc.
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L450S13W-362
Description
FLAT HEATPIPE 13W 11.4X2.5X450MM
Catalog
Thermal - Heat Pipes, Vapor Chambers
DataSheet
ATS-HP-F8L450S13W-362 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L450S13W-362 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Heat Pipe
  • Attachment Method:Epoxy or Solder
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:-
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:17.717" (450.00mm)
  • Width:0.449" (11.41mm)
  • Height:0.098" (2.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C