Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L350S17W-369
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L350S17W-369
Description
FLAT HEATPIPE 17W 11.3X3X350MM
DataSheet
ATS-HP-F8L350S17W-369 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L350S17W-369 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:13.780" (350.00mm)
  • Width:0.443" (11.25mm)
  • Height:0.118" (3.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C