Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L100S48W-324
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L100S48W-324
Description
FLAT HEATPIPE 48W 7.2X4.5X100MM
DataSheet
ATS-HP-F6L100S48W-324 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L100S48W-324 Tech Specifications
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:-
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:3.937" (100.00mm)
  • Width:0.285" (7.23mm)
  • Height:0.177" (4.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C