Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F5L70S56W-231
Mfr. Part # :
ATS-HP-F5L70S56W-231
Description
FLAT HEATPIPE 56W 5.9X4X70MM
DataSheet
ATS-HP-F5L70S56W-231 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F5L70S56W-231 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:2.756" (70.00mm)
  • Width:0.232" (5.90mm)
  • Height:0.157" (4.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C