Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F5L200S17W-210
Mfr. Part # :
ATS-HP-F5L200S17W-210
Description
FLAT HEATPIPE 17W 6.7X2.5X200MM
DataSheet
ATS-HP-F5L200S17W-210 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F5L200S17W-210 Tech Specifications
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:22.0W @ 200mm
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:7.874" (200.00mm)
  • Width:0.263" (6.69mm)
  • Height:0.098" (2.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C