Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L75S79W-364
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L75S79W-364
Description
FLAT HEATPIPE 79W 11.3X3X75MM
DataSheet
ATS-HP-F8L75S79W-364 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L75S79W-364 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:2.953" (75.00mm)
  • Width:0.443" (11.25mm)
  • Height:0.118" (3.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C