Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L350S14W-345
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L350S14W-345
Description
FLAT HEATPIPE 14W 7X5X350MM
DataSheet
ATS-HP-F6L350S14W-345 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L350S14W-345 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:13.780" (350.00mm)
  • Width:0.274" (6.95mm)
  • Height:0.197" (5.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C