Comair Rotron JQ48R7/031437
Manufacturer :
Comair Rotron
Mfr. Part # :
JQ48R7/031437
Description
FAN AXIAL 171.5X50.8MM 48VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
JQ48R7/031437 PDF
Price is not available, please RFQ
JQ48R7/031437 Tech Specifications
  • Series:Major
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:48VDC
  • Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 171.5mm L x 150.4mm H
  • Width:50.80mm
  • Air Flow:235.0 CFM (6.58m³/min)
  • Static Pressure:0.812 in H2O (202.3 Pa)
  • Bearing Type:Ball
  • Fan Type:Tubeaxial
  • Features:PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Noise:54.3dB(A)
  • Power (Watts):22 W