YS Tech USA YW04020012LL-N-12
Manufacturer :
YS Tech USA
Mfr. Part # :
YW04020012LL-N-12
Description
N-SERIES FAN LOW SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
YW04020012LL-N-12 PDF
Price is not available, please RFQ
YW04020012LL-N-12 Tech Specifications
  • Series:YW04020-N
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:12VDC
  • Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
  • Width:20.00mm
  • Air Flow:5.4 CFM (0.151m³/min)
  • Static Pressure:0.087 in H2O (21.7 Pa)
  • Bearing Type:Sintec
  • Fan Type:Tubeaxial
  • Features:-
  • Noise:17.0dB(A)
  • Power (Watts):360 mW