YS Tech USA EYW09238012BE-12
Manufacturer :
YS Tech USA
Mfr. Part # :
EYW09238012BE-12
Description
E-SERIES FAN ULTRA SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
EYW09238012BE-12 PDF
Price is not available, please RFQ
EYW09238012BE-12 Tech Specifications
  • Series:EYW09238
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:12VDC
  • Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
  • Width:38.00mm
  • Air Flow:184.4 CFM (5.16m³/min)
  • Static Pressure:3.110 in H2O (774.7 Pa)
  • Bearing Type:Ball
  • Fan Type:Tubeaxial
  • Features:-
  • Noise:67.5dB(A)
  • Power (Watts):52.8 W