YS Tech USA EYW08038012BU-12
Manufacturer :
YS Tech USA
Mfr. Part # :
EYW08038012BU-12
Description
E-SERIES FAN ULTRA SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
EYW08038012BU-12 PDF
Price is not available, please RFQ
EYW08038012BU-12 Tech Specifications
  • Series:EYW08038
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Voltage - Rated:12VDC
  • Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
  • Width:38.00mm
  • Air Flow:135.0 CFM (3.78m³/min)
  • Static Pressure:5.709 in H2O (1421.9 Pa)
  • Bearing Type:Ball
  • Fan Type:Tubeaxial
  • Features:-
  • Noise:69.5dB(A)
  • Power (Watts):57.6 W