YS Tech USA NYW14025012BH-12
Mfr. Part # :
NYW14025012BH-12
Description
N-SERIES FAN HIGH SPEED W/PWM
DataSheet
NYW14025012BH-12 PDF
Price is not available, please RFQ
NYW14025012BH-12 Tech Specifications
  • Series:NYW14025
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:12VDC
  • Size / Dimension:Square - 140mm L x 140mm H
  • Width:25.00mm
  • Air Flow:115.3 CFM (3.23m³/min)
  • Static Pressure:0.157 in H2O (39.1 Pa)
  • Bearing Type:Ball
  • Fan Type:Tubeaxial
  • Features:-
  • Noise:40.6dB(A)
  • Power (Watts):4.44 W