YS Tech USA HYW08025012BSS-12
Manufacturer :
YS Tech USA
Mfr. Part # :
HYW08025012BSS-12
Description
H-SERIES FAN SUPER SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
HYW08025012BSS-12 PDF
Price is not available, please RFQ
HYW08025012BSS-12 Tech Specifications
  • Series:HYW08025
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:12VDC
  • Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
  • Width:25.40mm
  • Air Flow:80.0 CFM (2.24m³/min)
  • Static Pressure:0.700 in H2O (174.4 Pa)
  • Bearing Type:Ball
  • Fan Type:Tubeaxial
  • Features:-
  • Noise:53.5dB(A)
  • Power (Watts):7.2 W