YS Tech USA NYW06025012BSS-W-12
Manufacturer :
YS Tech USA
Mfr. Part # :
NYW06025012BSS-W-12
Description
W-SERIES FAN SUPER SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
NYW06025012BSS-W-12 PDF
Price is not available, please RFQ
NYW06025012BSS-W-12 Tech Specifications
  • Series:NYW06025-W
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:12VDC
  • Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
  • Width:25.00mm
  • Air Flow:31.2 CFM (0.873m³/min)
  • Static Pressure:0.500 in H2O (124.5 Pa)
  • Bearing Type:Ball
  • Fan Type:Tubeaxial
  • Features:-
  • Noise:41.0dB(A)
  • Power (Watts):2.28 W