YS Tech USA EYW12038012BM-12
Manufacturer :
YS Tech USA
Mfr. Part # :
EYW12038012BM-12
Description
E-SERIES FAN MEDIUM SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
EYW12038012BM-12 PDF
Price is not available, please RFQ
EYW12038012BM-12 Tech Specifications
  • Series:EYW12038
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:12VDC
  • Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
  • Width:38.00mm
  • Air Flow:193.9 CFM (5.43m³/min)
  • Static Pressure:1.150 in H2O (286.5 Pa)
  • Bearing Type:Ball
  • Fan Type:Tubeaxial
  • Features:-
  • Noise:60.4dB(A)
  • Power (Watts):26.4 W