YS Tech USA YW08015012BL-12(Q)
Mfr. Part # :
YW08015012BL-12(Q)
Description
Q-BLADE FAN LOW SPEED W/PWM
DataSheet
YW08015012BL-12(Q) PDF
Price is not available, please RFQ
YW08015012BL-12(Q) Tech Specifications
  • Series:YW08015
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:12VDC
  • Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
  • Width:15.00mm
  • Air Flow:23.5 CFM (0.658m³/min)
  • Static Pressure:0.100 in H2O (24.9 Pa)
  • Bearing Type:Ball
  • Fan Type:Tubeaxial
  • Features:-
  • Noise:19.0dB(A)
  • Power (Watts):840 mW