YS Tech USA EYW06015012BSS-12
Mfr. Part # :
EYW06015012BSS-12
Description
Q-SERIES FAN SUPER SPEED W/PWM
DataSheet
EYW06015012BSS-12 PDF
Price is not available, please RFQ
EYW06015012BSS-12 Tech Specifications
  • Series:EYW06015
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:12VDC
  • Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
  • Width:15.00mm
  • Air Flow:27.0 CFM (0.756m³/min)
  • Static Pressure:0.256 in H2O (63.8 Pa)
  • Features:-
  • Noise:38.0dB(A)
  • Power (Watts):2.76 W