YS Tech USA EYW06015012BH-12
Manufacturer :
YS Tech USA
Mfr. Part # :
EYW06015012BH-12
Description
Q-SERIES FAN HIGH SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
EYW06015012BH-12 PDF
Price is not available, please RFQ
EYW06015012BH-12 Tech Specifications
  • Series:EYW06015
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:12VDC
  • Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
  • Width:15.00mm
  • Air Flow:20.9 CFM (0.585m³/min)
  • Static Pressure:0.154 in H2O (38.4 Pa)
  • Bearing Type:Ball
  • Fan Type:Tubeaxial
  • Features:-
  • Noise:33.0dB(A)
  • Power (Watts):1.56 W