YS Tech USA EYW08025012BH-12
Mfr. Part # :
EYW08025012BH-12
Description
E-SERIES FAN HIGH SPEED W/PWM
DataSheet
EYW08025012BH-12 PDF
Price is not available, please RFQ
EYW08025012BH-12 Tech Specifications
  • Series:EYW08025
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:12VDC
  • Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
  • Width:25.00mm
  • Air Flow:42.0 CFM (1.18m³/min)
  • Static Pressure:0.138 in H2O (34.3 Pa)
  • Features:-
  • Noise:33.1dB(A)
  • Power (Watts):2.28 W