YS Tech USA EYW08032012BE-EAH-12
Mfr. Part # :
EYW08032012BE-EAH-12
Description
E-SERIES FAN ULTRA SPEED W/PWM
DataSheet
EYW08032012BE-EAH-12 PDF
Price is not available, please RFQ
EYW08032012BE-EAH-12 Tech Specifications
  • Series:EYW08032
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:12VDC
  • Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
  • Width:32.00mm
  • Air Flow:98.6 CFM (2.76m³/min)
  • Static Pressure:1.850 in H2O (460.8 Pa)
  • Features:-
  • Noise:61.9dB(A)
  • Power (Watts):14.88 W